BIBLIOTEKA - DOBRE MIEJSCE DLA CZŁOWIEKA

Zapraszamy codziennie w godzinach :

 

Poniedziałek          8:00 - 14:00
Wtorek                 8:00 - 13:15
                            14:00 -  14:45
Środa                   11:15 - 17:15
Czwartek              8:00 - 14:45
Piątek                   8:00 - 14:00

 

 

LEKTURY OBOWIĄZUJĄCE W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Klasa I
(do czytania przez nauczyciela, rodziców i dzieci, w podanej kolejności)

1. Małgorzata Strękowska - Zaremba "Leniwe literki"

2. Wojciech Widłak "Pan Kuleczka"

3. Małgorzata Strzałkowska "Miłość, radość, smutek, lęk"

4. Grzegorz Kasdepke "Detektyw Pozytywka"

5. Anna Onichimowska "Zasypianki na każdy dzień miesiąca"

6. Roksana Jędrzejewska-Wróbel "Królewna"

7. Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz "O wawelskim smoku"

8. Elżbieta Zubrzycka "Powiedz komuś!"

9. Jan Brzechwa "Brzechwa dzieciom"

10. Dorota Gellner "Zwariowane podwórko"

11. Encyklopedie dla dzieci

 

Klasa II

1. Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz "120 przygód Koziołka Matołka"
2. Wanda Chotomska "Pięciopsiaczki"
3. Wanda Chotomska "Legendy polskie"
4. Julian Tuwim "Wiersze dla dzieci"
5. Grzegorz Kasdepke "Ostrożnie! Wszsytko, co powinno wiedzieć dziecko żeby mogło bezpiecznie bawić się
w domu"
6. Małgorzata Strzałkowska "Rady nie od parady"
7. Charles Perrault "Bajki"
8. Anna Mikita "Bajki w zielonych sukienkach"
9. Grzegorz Kasdepke "Z piaskownicy w świat"
10. Encyklopedie dla dzieci

Klasa III

1. Krystyna Drzewiecka "Piątka z Zakątka"

2. Elżbieta Zubrzycka "Słup soli"

3. Leo Buscaglia "Jesień liścia Jasia"

4. Monika Krajewska "Mój młodszy brat"

5. Alan Aleksadner Milne "Kubuś Puchatek"

6. Hans Christian "Andersen Baśnie"

7. Grzegorz Kasdepke "Co to znaczy..."

8. Małgorzata Strzałkowska "Raj na ziemi"

9. Marek Kamiński "Marek – chłopiec, który miał marzenia"

10. Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn"

11. Astrid Lindgren "Pippi Pończoszanka"

 

TEKSTY KULTURY POZNAWANE W CAŁOŚCI - NIE MNIEJ NIŻ 4 POZYCJE KSIĄŻKOWE W ROKU SZKOLNYM ORAZ WYBRANE PRZEZ NAUCZYCIELA TEKSTY O MNIEJSZEJ OBJĘTOŚCI:

Klasa IV

 

1. Jan Brzechwa: Akademia Pana Kleksa (17.10.2016 r.)
2. C. Collodi: „Pinokio” (XII)
3. Roald Dahl: Charlie i fabryka czekolady (II)
4. Clive Staples Lewis: Czarownica i stara szafa (IV)

 

KLASA V

 

1. F. H. Burnett: „Tajemniczy ogród” (10 X 2016 r.)
2. Henryk Sienkiewicz: W pustyni i w puszczy (28 XI 2016 r.)
3. Lucy Maud Montgomery: Ania z Zielonego wzgórza (II - po feriach)
4. Ferenc Molnar: Chłopcy z Placu Broni (2 poł. maja)
5. Edmund Niziurski: Awantura w Niekłaju (pierwszy tydzień kwietnia)

 

KLASA VI

 

1. Irena Jurgielewiczowa: Ten obcy (03 X 2016 r.)
2. K. Makuszyński: Szatan z VII klasy (21 XI 2016 r.)
3. Edmund Niziurski: Sposób na Alcybiadesa (01 III 2017 r.
4. Mark Twain: Przygody Tomka Sawyera (09 V 2017 r.)