Zielona Flaga na 3 lata

01.10.2014, 08:14, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

W poniedziałek, 29 września w Krakowie podczas dorocznego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju, 277 szkół z całej Polski uhonorowano prestiżowymi certyfikatami, potwierdzającymi najwyższą jakość działań dla zrównoważonego rozwoju - Międzynarodową Zieloną Flagą oraz krajowym tytułem Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Certyfikat taki zostaje przyznany przez członków Kapituły Programu „Szkoły dla Ekorozwoju”.
 


W tym roku Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Biedaszkach po raz trzeci została nagrodzona takim wyróżnieniem. Otrzymaliśmy Certyfikat Zielonej Flagi na okres 3 lat. W imieniu całej społeczności szkolnej Certyfikat i Zieloną Flagę odebrała p. Ksenia Góźdź, która przy wsparciu p. Teresy Kaltenberg pełniła rolę koordynatora szkolnego w drodze do uzyskania tytułu Centrum Aktywności Ekologicznej.
Aby uzyskać certyfikat, szkoły musiały spełnić wymagające kryteria. Najważniejsze z nich zakłada jak największe zaangażowanie i decyzyjność uczniów w podejmowanych działaniach. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, bo tak naprawdę to certyfikat zdobyliśmy dzięki ich ciężkiej pracy i zaangażowaniu.
Zjazd Szkół dla Ekorozwoju był również okazją dla uczestników Programu do wymiany doświadczeń, wzajemnej inspiracji a przede wszystkim - do wspólnego celebrowania sukcesów, jakie udało im się osiągnąć w ciągu ubiegłego roku szkolnego. 

Ksenia Góźdź
  

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Zielona Flaga na 3 lata"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze