Z wizytą w schronisku

27.10.2015, 17:58, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

Około 100 kg karmy udało się zebrać podczas akcji ,,Paczka dla zwierzaczka” zainicjowanej przez członków koła ekologicznego i Szkolnego Koła PCK w Biedaszkach. 22 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami: Romualdą Murawską, Aleksandrą Jurach i Lucyną Gabryszak odwiedzili Schronisko dla Zwierząt w Pudwągach, by przekazać zebrane produkty.

 


Na miejscu czekała na nas Pani Elżbieta - wspaniały człowiek i wielka miłośniczka zwierząt, która przedstawiła nam historię powstania schroniska i oprowadziła po całym obiekcie. Dzieci miały możliwość zapoznania się z każdym czworonogiem. Nasza wycieczka przerodziła się w niezapomniane spotkanie z potrzebującymi opieki stworzeniami. Widzieliśmy psy kalekie, ślepe i przerażająco smutne. Dowiedzieliśmy się, że niektóre z nich znaleziono przywiązane do drzewa lub po prostu wyrzucono z jadącego samochodu. Spotkaliśmy szczeniaczka, ufnie machającego ogonkiem na widok każdego człowieka, z wyraźną prośbą w oczach - tylko mnie kochaj! Podchodząc do każdego pieska czuliśmy niepokój i spoczywającą na nas odpowiedzialność. Na naszych twarzach pojawiały się łzy wzruszenia, niedowierzanie i współczucie dla porzuconych psów. Mogliśmy w tym momencie tylko milczeć i wstydzić się za ludzi, którzy w ten sposób traktują zwierzęta.
Na zakończenie naszego pobytu zdarzyło się jednak coś, co pozwoliło nam uwierzyć, że dobro wraca. Byliśmy świadkami adopcji spragnionego miłości psiaka i wielkiej radości Pani Eli, która otrzymała telefon o początkach, być może owocnej dla schroniska, współpracy z jednym z kętrzyńskich sklepów.
Zdajemy sobie sprawę, że nasza pomoc jest kroplą w morzu potrzeb, ale bardzo cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć bezdomne zwierzęta. Wszystkim nam przyświecała myśl, że najmniejszy dar, od serca, może polepszyć los czworonogów. Dlatego też cała społeczność szkoły żyła akcją i z zaangażowaniem gromadziła produkty spożywcze. Już nie pierwszy raz nasza młodzież udowodniła, że bliski jej jest zarówno los ludzi, jak i zwierząt.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Kętrzyn Panu Pawłowi Bobrowskiemu za udostępnienie gminnego autobusu.

Lucyna Gabryszak

 
« Wstecz


Dyskusja: "Z wizytą w schronisku"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze