Z wizytą w Piekarni Mistrza Jana

31.10.2016, 11:36, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

18 października uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawców p. Kseni Góźdź i p. Barbary Szulich w ramach realizowanych zajęć "Od ziarenka do bochenka", udali się do Piekarni Mistrza Jana w Biedaszkach Małych.


Dzięki uprzejmości kierownika piekarni pana Eugeniusza Nowaka dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły przyrządy i maszyny, które w piekarni spełniają bardzo ważną rolę - piekarską łopatę do wyciągania gorących bochenków z pieca oraz urządzenia do mieszania mąki i ciasta chlebowego. Największe wrażenie wywarł na uczniach ogromny piec. Dowiedzieli się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Wycieczka do piekarni zakończyła się słodkim poczęstunkiem - pysznymi pączkami Mistrza Jana.

Składamy serdeczne podziękowania właścicielowi piekarni panu Janowi Nowakowi i kierownikowi panu Eugeniuszowi Nowakowi za życzliwe przyjęcie, gościnność oraz za podzielenie się wiedzą o tajnikach piekarskiego rzemiosła.

 

Barbara Szulich

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Z wizytą w Piekarni Mistrza Jana"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze