Witaj wiosno!

09.04.2015, 11:32, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.

 


Budząca się do życia przyroda – rozkwitające krokusy, przebiśniegi i przylaszczki obudziły czujność uczniów Szkoły Podstawowej w Biedaszkach, którzy stwierdzili, że już najwyższy czas, by uroczyście powitać długo wyczekiwaną porę roku. 20 marca 2015r. uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, oddziału przedszkolnego i ośrodka przedszkolnego „Krasnoludki” powitały wiosnę. Tego dnia wszystkie dzieci wyruszyły kolorowym korowodem z gaikami i instrumentami w dłoni aby śpiewem i okrzykami przegonić zimę i powitać wiosnę.
Ponadto uczniowie klasy Ib 23 marca gościli w Chacie Leśnego Czarodzieja w Mazurolandii , gdzie słuchali ciekawych opowieści o żyjących w okolicznych lasach zwierzętach, mogli przytulić prawdziwego królika, zagrać na rogu myśliwskim, rozpoznawać ślady zwierząt i dowiedzieć się , które z nich budzą się z zimowego snu. Pod okiem Pani Wiosny przygotowały marzannę i pomogły na dobre przegonić zimę i przywitać tak lubianą przez wszystkich porę roku - wiosnę. Po zajęciach przyrodniczych uczniowie otrzymali certyfikaty „Tropiciel przyrody” i mogli obejrzeć miniatury różnych budowli oraz sprzęt militarny zgromadzony w Mazurolandii. Dzięki uprzejmości pracowników uczniowie przeżyli niezapomniane chwile z nadejściem wiosny.

Barbara Szulich
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Witaj wiosno!"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze