Wielka Liga Czytelników w SP w Biedaszkach

14.04.2015, 13:08, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Biedaszkach w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w ogólnopolskim przedsięwzięciu „Wielka Liga Czytelników". Głównym celem tego projektu było tworzenie mody na czytanie wśród rodzin, promowanie czytelnictwa i twórczości dziecięcej oraz rozwijanie umiejętności uczniów w zakresie wyszukiwania informacji, kojarzenia faktów, zdolności językowych.

 


 Uczniowie wypożyczali w bibliotece szkolnej książki z listy konkursowej i odpowiadali na pytania zestawione w formie testu. Wypełnione formularze oddawali do biblioteki, gdzie zostały ocenione przez szkolnego koordynatora Dorotę Rozbicką. Zgodnie z regulaminem punkty z kolejnych testów sumowały się. Szkolne rozgrywki trwały od listopada 2014 r. do 20 marca 2015r. W tym okresie uczniowie przeczytali 15 książek i rozwiązali po 15 testów. Troje uczniów z klasy III zdobyło wymaganą liczbę punktów i dostało się do wojewódzkich półfinałów. Byli to:
Kornelia Chwedun - 1302,5 pkt.
Paweł Bagiński - 1057 pkt.

Dariusz Dobrzyński - 1011 pkt.
Półfinały odbyły się 10 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie. Uczniowie rozwiązywali test równocześnie z innymi drużynami z całej Polski. Po godzinnych zmaganiach dla uczestników został przygotowany specjalny program pod kierunkiem przewodniczącej komisji konkursowej Pani Bożeny Musielak. Dzieci i ich rodzice wysłuchali legendy Warmii i Mazur czytanej przez Panią Marię Kaliszewicz ze Stowarzyszenia Kulturalnego „Konik Mazurski”, następnie zwiedzili galerię rękodzieła prowadzoną przez stowarzyszenie, zapoznali się z historią naszego regionu. Na zakończenie spotkania wszyscy udali się do pracowni rękodzieła, gdzie uczestniczyli w zajęciach plastycznych przygotowanych przez Panią Małgorzatę Cwalinę. Zarówno dzieci jak i dorośli świetnie bawili się podczas malowania mazurskich wzorów na kafelkach. Dziękujemy serdecznie uczniom za zaangażowanie w konkursie Wielka Liga Czytelników, wychowawcy klasy i rodzicom za ogromny wysiłek włożony w promowanie czytania książek oraz współorganizatorom za pomoc i serdeczną atmosferę podczas półfinałów.

 Finał konkursu zbiega się z obchodami Święta Książki, zorganizowany zostanie w ramach rozbudowanej formuły „IV Wielkiej Zabawy Rodzinnej” i odbędzie się 25 kwietnia 2015 r. w Katowicach. Nasza drużyna zdobyła 89 pkt. na 110 możliwych. Do finału dostało się 9 drużyn z wynikami od 108 pkt. Gratulujemy wszystkim uczestnikom przedsięwzięcia.
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Wielka Liga Czytelników w SP w Biedaszkach "
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze