Urodziny marchewki

19.06.2015, 09:00, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

17 czerwca 2015 r. odbyła się impreza prozdrowotna rozpropagowana wśród uczniów jako ,,Urodziny marchewki”. (Marchewka w tym przypadku jest symbolem zdrowej, niemodyfikowanej genetycznie żywności, a urodziny kojarzące się ze świętowaniem, nadają temu dniowi charakteru i pewnej niepowtarzalności).


Pod czujnym okiem pań: Barbary Szulich i Lucyny Gabryszak, uczniowie ze świetlicy dzieci młodszych poprzez zabawę i działania praktyczne zapoznali się z zasadami zdrowego stylu życia. Oprócz przygotowania smacznych kanapek, na których pojawiły się głównie warzywa ułożone w barwne kompozycje, wszystkich zebranych czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zawodach sprawnościowych przeprowadzonych na boisku szkolnym , quizie ze znajomości wartości odżywczych warzyw i owoców, rozwiązywały zagadki o tematyce zdrowotnej oraz integrowały się podczas zabaw w ,,Sałatkę owocową” i ,,Ciepło-zimno” z młodszymi kolegami. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał nagrodę w postaci marchewki, jabłka, truskawek i szklanki soku za zaangażowanie i udział w imprezie. Uwieńczeniem dnia był wspólny posiłek, podczas którego obowiązywały zasady ,,savoir- vivre’u”.
Dzięki zabawie nauka nie jest nudna, a współdziałanie w zespole, kultura kibicowania i przestrzeganie zasad ,,fair-play” uczą wartości ponadczasowych bardzo potrzebnych w dorosłym życiu.

 

Lucyna Gabryszak

 
« Wstecz


Dyskusja: "Urodziny marchewki"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze