Urodziny biblioteki

12.11.2014, 10:58, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

„Kto czyta książki, ten żyje podwójnie" - słowa te – wypowiedziane przez znanego włoskiego pisarza - Umberto Eco stały się hasłem tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
 


Nasza biblioteka szkolna już od kilku lat systematycznie włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Zgodnie z tradycją również i w tym roku aktyw biblioteczny pod kierunkiem pani Doroty Rozbickiej przygotował z tej okazji dla wszystkich czytelników wiele atrakcji. Już na koniec września na korytarzu pojawił się plakat z informacjami o święcie i programem obchodów. Zorganizowaliśmy uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników. Dzieci wzięły udział w przedstawieniu, a następnie przystąpiły do egzaminu sprawdzającego, czy będą dobrymi czytelnikami. Musiały wykazać się znajomością bibliotecznego regulaminu i wykonać baśniowe zadania. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali identyfikatory uprawniające do wypożyczania książek w szkolnej bibliotece oraz kolorowe zakładki.
Kolejną atrakcją była wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie, w której uczestniczyły dzieci z klasy IV. 20-osobowa grupa odwiedziła Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci, gdzie uczniowie zapoznali się z  symbolami działów, poznali zasady wypożyczania książek i korzystania ze zbiorów oraz mogli obejrzeć księgozbiór. Następnie zajrzeliśmy do pozostałych działów biblioteki. Wszyscy byliśmy pod dużym wrażeniem nowoczesnego wyposażenia i piękna odnowionych sal bibliotecznych. Przez cały październik były przeprowadzane różne konkursy („Kwadrans z biblioteką”, konkurs fotograficzny), lekcje biblioteczne, kiermasze i wystawy, aby wszyscy uczniowie mogli się wykazać.
Uwieńczeniem naszych działań były „Urodziny biblioteki” z babeczkami, galaretkami, ognistą fontanną i wspaniałą zabawą na szkolnej dyskotece.

 

Dorota Rozbicka
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Urodziny biblioteki"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze