Turniej szkół "Ćwicz i licz"

15.12.2015, 15:00, Barbara Szulich, Piotr Kacprzycki

 

Jednym z najlepszych działań motywujących uczniów do rozwiązywania zadań jest możliwość udziału w zawodach, turniejach i konkursach. A jeżeli jest to jeszcze coś wesołego, ciekawego, połączonego z ćwiczeniami ruchowymi, to z pewnością zainteresuje wielu uczniów. Wychodząc naprzeciw tym zainteresowaniom w Zespole Szkół nr 1 w Kętrzynie został  zorganizowany turniej adresowany do uczniów klas IV – VI pod hasłem „Ćwicz i licz”.


Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz integracja uczniów z różnych szkół. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów z  klasy VI i jeden z klasy V , a pozostali stanowili liczną grupę kibiców. Turniej Odbywał się w trzech konkurencjach:


1. Zadania matematyczne – zespół 2-osobowy – Aleksandra Stelmaszczyk, Filip Kiewlak


2. Gra komputerowa – zespół 2-osobowy –Czarek  Piwowarczyk, Wiktoria Bartoszko


3. Zawody sportowe – zespół 4-osobowy – Batosz Wiśniewski, Marek Skórski, Adrian Ciborski, Igor Zapałowski


W zawodach udział wzięło 7 szkół podstawowych ( cztery szkoły z Kętrzyna oraz szkoły podstawowe z Biedaszek, Wilkowa i Kruszewca).

Uzyskane czasy, wyniki prac wszystkich grup oraz dodatkowe punkty za najlepszy doping przekładały się na końcowy wynik całej drużyny. Komisja Konkursowa po dokładnym przeliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji, podała ostateczną klasyfikację turnieju oraz nagrodziła wszystkich zawodników słodkim upominkiem i pamiątkowymi dyplomami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju "Ćwicz i licz".

 
« Wstecz


Dyskusja: "Turniej szkół "Ćwicz i licz""
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze