Tobie Polsko

20.11.2014, 08:49, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

GMINNY FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej w Biedaszkach uczczono ,,festiwalowo”. Dnia 14 listopada 2014 roku z inicjatywy nauczycielki muzyki Pani Lilli Duczek po raz pierwszy odbył się Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej pt: ,,Tobie Polsko”. 


Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej w Biedaszkach uczczono ,,festiwalowo”. Dnia 14 listopada 2014 roku z inicjatywy nauczycielki muzyki Pani Lilli Duczek po raz pierwszy odbył się Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej pt: ,,Tobie Polsko”. Wykonawcami tradycyjnych oraz współczesnych utworów o tematyce patriotycznej i niepodległościowej byli uczniowie z gminnych szkół podstawowych. Jury w składzie : Wójt Gminy Kętrzyn Pan Sławomir Jarosik, Inspektor Oświaty Pani Irena Trzeciakowska, nauczycielka muzyki w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Kętrzynie Pani Monika Grudzińska oraz pracownik Biblioteki Publicznej w Kętrzynie Pani Bożena Musielak. Oceniano poziom sztuki wokalnej, interpretację tekstu, ruch sceniczny w kategorii: solista oraz zespół, w klasach IV – VI.

Laureaci festiwalu:
W kategorii solista klasa IV
I miejsce zajął Jakub Bruś SP Nakomiady
II miejsce zajęła Daria Książek SP Wikowo
III miejsce zajęła Daria Jakubowicz SP Biedaszki
W kategorii solista klasa V
I miejsce zajęła Magdalena Witczak SP Wilkowo
II miejsce zajęła Roksana Rolka SP Kruszewiec
III miejsce zajął Denis Roszig SP Nakomiady
W kategorii solista klasa VI
I miejsce zajął Miłosz Babiński SP Kruszewiec
II miejsce zajęła Klaudia Karpińska SP Biedaszki
W kategorii ,,zespół”
I miejsce SP Biedaszki
II miejsce SP Wilkowo
III miejsce SP Nakomiady
Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Kętrzyn, Pana Sławomira Jarosika oraz właściciela sklepu ,,Na górce”, Pana Krzysztofa Sznurkowskiego.
Festiwal nie jest przedsięwzięciem łatwym, ale jest możliwy do zorganizowania nawet przez małą szkołę, czego jesteśmy przykładem. Daje dużo satysfakcji osobom, które uczestniczą w jego realizacji oraz uczestnikom, którzy pierwszy raz mogą wystąpić na scenie przed tak dużą publicznością. Spotkanie w takiej formie rozbudza zainteresowania śpiewem. Sprawia, że młode pokolenie przywołuje historię naszego narodu, uczy patriotyzmu - w czasach, w których słowo patriotyzm często nie jest przez młodych ludzi rozumiane.
Mamy nadzieję, że uczucia patriotyczne zaowocują w ich postawach, w życiu dorosłym.
Dziękujemy fundatorom nagród, nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu.
Laureatom serdecznie gratulujemy!


Organizatorzy festiwalu:
Lilla Duczek, Barbara Szulich,
Anna Kołakowska, Elżbieta Pskowska

 
« Wstecz


Dyskusja: "Tobie Polsko"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze