Rugby Tag w naszej szkole

05.06.2018, 08:36, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

29.05.2018 r. odwiedził nas P. Andrzej Klimowicz - wieloletni trener zespołów piłki nożnej, właściciel szkółki piłkarskiej „Soccer”. Pan Klimowicz przeprowadził interesujące zajęcia z Rugby Tag z uczniami klasy IV oraz VII.


Rugby Tag to odmiana gry w Rugby przygotowana specjalnie dla dzieci i młodzieży, która bazuje na podstawowych zasadach Rugby. Nie występuje tu element „szarży”. Zamiast tego każdy z zawodników posiada tagi - dwie szarfy przymocowane na wysokości bioder po lewej stronie ciała. Gra ta jest bezkontaktową formą Rugby, ponieważ jedynym kontaktem w tej grze jest zrywanie przeciwnikowi tagów. Zabronione jest chwytanie przeciwnika, przewracanie go, odpychanie, a nawet wyrywanie piłki z jego rąk. Dzięki temu, grę można stosować nawet w najmłodszych grupach wiekowych.
Ta dyscyplina sportu wywodzi się z anglosaskiej miejscowości Rugby. Pierwszą piłkę, w obecnym kształcie, zaprojektował Richard Lindona.

Elżbieta Więcek

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Rugby Tag w naszej szkole"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze