Rajd rowerowy

06.05.2015, 09:53, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

Dnia 26 kwietnia 2015 roku siedmioosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedaszkach pod opieką pań: T. Kaltenberg, B. Szulich, K. Góźdź wzięła udział w rajdzie rowerowym.


W tym miejscu chcielibyśmy podziękować panu Rafałowi Lubelskiemu, tacie jednej z uczennic, za pomoc techniczną podczas rajdu.Impreza ta odbyła się z inicjatywy Nadleśnictwa Srokowo i zorganizowana została z okazji otwarcia leśnej trasy turystycznej w Gierłoży.
Wyruszyliśmy z Biedaszek o godzinie 8.00, aby o godzinie 10.00 wraz z innymi uczestnikami rajdu wystartować z plaży przy Księżycowym Dworku w Gierłoży. Podczas przejazdu oznakowaną przez organizatora trasą, mieliśmy do wykonania zadania. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali panowie leśniczy, którzy czekali na nas w wyznaczonych punktach. Były to konkurencje o różnorodnej tematyce. Na trasie o długości ok. 10 kilometrów wykonaliśmy następujące zadania:
- sadziliśmy sadzonki sosny, korzystając z instrukcji pana leśniczego,
- w obecności strażaków wykazywaliśmy się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
- dokonywaliśmy pomiaru wysokości i szerokości drzew, liczyliśmy ile metrów sześciennych drewna uzyskamy z danego pnia        drzewa,
- rozpoznawaliśmy rośliny chronione oraz tropy zwierząt,
- wykazywaliśmy się znajomością gatunków nietoperzy, warunków ich życia oraz
  zapoznaliśmy się z tematyką programu „Natura 2000”,
- odpowiadaliśmy na pytania dotyczące ochrony środowiska oraz na temat zabytków w regionie Warmii i Mazur.
Po przybyciu na metę, mogliśmy posilić się gorącą grochówką i kiełbaską upieczoną nad ogniskiem. Uczestniczyliśmy również w pokazie grupy rekonstrukcyjnej oraz kąpieli Morsów. Następnie organizatorzy podsumowali udział w konkursach i ogłosili wyniki. Możemy się pochwalić zajęciem I miejsca. Z rąk Starosty Kętrzyńskiego pana Ryszarda Niedziółki oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Srokowo pana Zenona Piotrowicza otrzymaliśmy cenne nagrody rzeczowe i dyplomy.
Dziękujemy Nadleśnictwu Srokowo za wspaniale zorganizowaną imprezę, zabawę i możliwość edukacji. Cieszymy się, że mogliśmy nie tylko aktywnie spędzić wolny czas, ale i poznać walory przyrodnicze naszego regionu.

Ksenia Góźdź 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Rajd rowerowy"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze