"Przedszkolaczki - strażaczki"

16.05.2018, 08:31, Barbara Szulich, Piotr Kacprzycki

 

14 maja 2018 roku dzieci z grup przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach wraz z wychowawczyniami p. B. Szulich i p. A. Kołakowską wybrały się na wycieczkę do państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie, aby poznać tajniki pracy strażaków.


W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków, także samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać, wsiadać do nich oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki, buty, umundurowanie i polewać wodą trawnik prawdziwym wężem strażackim. Następnie dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy - 112. Po wizycie w straży dzieci przyznały, że ten zawód, chociaż jest niebezpieczny, to bardzo im się podoba i w przyszłości zostaną strażakami.

Serdecznie dziękujemy panom strażakom za bardzo miłe przyjęcie grup przedszkolnych i życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.

 

Barbara Szulich

 

 
« Wstecz


Dyskusja: ""Przedszkolaczki - strażaczki""
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze