Pierwsza Pomoc Przedmedyczna w naszej szkole

24.04.2015, 09:04, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

21 kwietnia 2015 r. już po raz dziesiąty w Szkole Podstawowej w Biedaszkach odbyło się szkolenie uczniów z klas IV-VI z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Prowadziło je troje Społecznych Instruktorów Młodzieżowych i kierownik Oddziału Rejonowego PCK w Kętrzynie – Pan Andrzej Paczkowski.


Podczas dwugodzinnego spotkania dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy w przypadku utraty przytomności, zakrztuszenia, podtopienia, zatrzymania akcji serca, porażenia prądem, złamania, oparzenia oraz wypadku komunikacyjnego.
Praktycznie nauczyły się poprawnego wzywania fachowej pomocy do poszkodowanego, zabezpieczania miejsc wypadków, układania chorego w pozycji bezpiecznej, bandażowania ran, a także resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Dzięki licznym programom profilaktycznym, akcjom prozdrowotnym prowadzonym w szkole oraz kontaktom z osobami niepełnosprawnymi nasze dzieci nie boją się zaangażowania i są otwarte na nowe wyzwania. Świadczy o tym bardzo duże zainteresowanie przeprowadzonym szkoleniem oraz liczny udział młodzieży w próbach praktycznych udzielania pierwszej pomocy, który zaskoczył nawet samych prowadzących.

Lucyna Gabryszak
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Pierwsza Pomoc Przedmedyczna w naszej szkole"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze