Pasowanie na czytelnika

29.11.2018, 11:19, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

26 listopada kolejny raz spotkaliśmy się w bibliotece z pierwszakami. Uczniowie przynieśli swoje ulubione maskotki, duże i małe, szare, bure i kolorowe, nowiutkie i z wytartym futerkiem, ukochane pluszowe misie. Pani bibliotekarz zaprosiła ich na uroczyste pasowanie na czytelnika.


 

Na miejscu okazało się, że bibliotekę odwiedził ktoś jeszcze - Śpiąca Królewna i Czerwony Kapturek, którzy przygotowali dla naszych uczniów niespodzianki. Pierwszoklasiści musieli wykazać się znajomością literatury dziecięcej, rozwiązać zagadki związane z czytelnictwem oraz zatańczyć w rytm piosenki „Jadą, jadą misie”. Podczas spotkania zaprezentowano literackie misie – Uszatka, Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona oraz misie filmowe – Gumisie, Troskliwe misie i Misia Yogi. W akcie uroczystego pasowania na czytelnika uczniowie złożyli przyrzeczenie:


                "My uczniowie pierwszej klasy
                Uroczyście przyrzekamy,
                Że będziemy książki kochać,
                Krzywdy zrobić im nie damy"

 

Na pamiątkę pierwszoklasiści otrzymali identyfikatory, zakładki do książek i słodycze niespodzianki, oczywiście mięciutkie Lubisie. W tym dniu mogli już wypożyczyć pierwszą książkę.   Na twarzach uczniów malowała się duma i radość. Mamy nadzieję, że będą wzorowymi czytelnikami.

 

Dorota Rozbicka

 
« Wstecz


Dyskusja: "Pasowanie na czytelnika"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze