Orszak Trzech Króli

11.01.2018, 14:44, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

Dnia 6 stycznia 2018r w Karolewie odbył się Orszak Trzech Króli, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

 


Jest to jedno z najstarszych świąt w kościele katolickim. O godz. 12.00 odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego „HOSIANUM” z Olsztyna ks. dr Wojciech Kotowicz. Po Eucharystii dzieci z naszej szkoły szły ulicami Karolewa stanowiąc część orszaku – reprezentowały one orszak europejski króla Kacpra. Po uroczystym przemarszu trzej królowie złożyli dary: złoto, kadzidło i mirrę. Na zakończenie każdy z uczestników mógł posilić się i wypić ciepłą herbatę.

Tomasz Kopeć

 

    

 
« Wstecz


Dyskusja: "Orszak Trzech Króli"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze