Noc z Andersenem

26.03.2018, 12:16, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

W piątkowy wieczór 23 marca uczniowie klas II i IV wraz z rodzeństwem, rodzicami i dziadkami uczestniczyli w szkolnej imprezie pt. „Noc z Andersenem”. Nazwa imprezy przypomina o święcie książki dziecięcej, które obchodzone jest na całym świecie 2 kwietnia dla upamiętnienia dnia urodzin duńskiego baśniopisarza wszechczasów Hansa Christiana Andresena.

 


 

Celem imprezy było rozbudzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych oraz idei głośnego czytania.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania najważniejszego gościa tej imprezy samego pana Hansa Christiana Andersena, w którego rolę wcielił się pan Tomasz Kopeć. Po przywitaniu baśniopisarza dzieci zaprosiły solenizanta na baśniowy wieczór, podczas którego wysłuchały wspomnieńz dzieciństwa pisarza, zapoznały się z jego twórczością oraz wysłuchały baśni pt. „Dzikie łabędzie”. Następnie młodzi czytelnicy uczestniczyli w niezliczonej ilości zabaw i konkursów przygotowanych przez p. B. Szulich, p. Dorotę Rozbicką oraz p. Ewę Stępkowską. Dzieci m.in.: rozwiązywały zagadki i krzyżówki, malowały portret pana Andresena, tańczyły do muzyki Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie”, „tkały” sieć z włóczki, układały puzzle, malowały nietypowymi przyborami oraz rozwiązywały test ze znajomości treści baśni. Dopełnieniem dobrej zabawy był iście baśniowy tort przygotowany specjalnie na tę okazję.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie, wspólną zabawę i wspaniałe humory. Czekamy już na kolejne spotkanie za rok.

 

Barbara Szulich

Dorota Rozbicka

Ewa Stępkowska

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Noc z Andersenem"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze