Lekcja historii

09.06.2016, 12:11, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

8 czerwca uczniowie kl. IV i V Szkoły Podstawowej w Biedaszkach pod opieką pań Romualdy Murawskiej i Aleksandry Jurach odwiedzili Powiatowy Dom Kultury w Kętrzynie, gdzie mieli możliwość uczestniczyć w multimedialnej prelekcji pt. „Historia ziemi kętrzyńskiej”.

 


Prelekcję przygotował i przedstawił pan Tadeusz Korowaj, który od wielu lat zajmuje się badaniem historii i kultury naszego regionu. Jest to postać znana i ceniona w środowisku lokalnym, jest on autorem kilku książek o przeszłości powiatu kętrzyńskiego, współzałożycielem Towarzystwa Miłośników Ziemi Kętrzyńskiej, a także Wiceprezesem oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Olsztynie. Posiada ogromną wiedzę, którą w bardzo ciekawy sposób potrafi się dzielić. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji, zadawali też mnóstwo pytań, np. dotyczących pochodzenia nazw swoich miejscowości.
Była to bardzo cenna lekcja historii Warmii i Mazur, która pogłębiła wiedzę uczniów o naszej małej ojczyźnie. Po zakończeniu spotkania uczniowie mieli możliwość poznania rozgłośni Radia Barcja, która również mieści się w Powiatowym Domu Kultury.

Aleksandra Jurach 

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Lekcja historii"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze