Legenda na słoneczne i deszczowe dni

04.11.2015, 13:46, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”
                                                                                      Wisława Szymborska

 

 

Przytoczone słowa noblistki stały się inspiracją do zorganizowania w naszej szkole w dniach 26 - 29 października 2015 roku imprezy czytelniczej pod hasłem „Wielkie Szkolne Czytanie”.


 Jej celem było zapoznanie się z legendami Warmii i Mazur Ireny Kwinto, podniesienie poziomu czytelnictwa wśród dzieci, rozwijanie kultury języka polskiego oraz integracja środowiska lokalnego. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znakomitych gości. Wśród nich znaleźli się: Wójt Gminy Kętrzyn p. Paweł Bobrowski, p. Bożena Musielak - bibliotekarz z MBP dla dzieci, p. Marzena Juchniewicz - radna gminy Kętrzyn, a także rodzice i nauczyciele. Dobra książka, czytana na głos, przynosi radość zarówno dzieciom jak i dorosłym, potrafi budować pomost pomiędzy pokoleniami. Tak było w przypadku naszej uroczystości. Każdy z czytających włożył w głośne czytanie wiele serca i emocji.
Czytanie uczy dzieci odróżniania dobra od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów. W dzisiejszym świecie zdominowanym przez agresywne wzorce masowej kultury szczególnie ważne jest nauczanie młodego pokolenia wartości moralnych, takich jak uczciwość, szacunek, odpowiedzialność, życzliwość, rozum, odwaga, czy sprawiedliwość. Takie wartości niosą ze sobą baśnie i legendy Ireny Kwinto.
Serdecznie dziękujemy wszystkim lektorom za udział w naszej akcji „Wielkie Szkolne Czytanie”.

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Legenda na słoneczne i deszczowe dni"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze