Konkurs matematyczny w języku angielskim „Maths is easy”

03.12.2014, 12:44, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

Dnia 28 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej w Kruszewcu odbył się po raz pierwszy konkurs gminny „Maths is easy”. Wzięli w nim udział przedstawiciele czwartych klas wszystkich szkół podstawowych Gminy Kętrzyn.

 


Konkurs miał na celu międzyprzedmiotową popularyzację matematyki oraz praktyczne wykorzystanie języka angielskiego. Miał również zachęcić do pogłębiania wiedzy i dać uczniom możliwość dokonania samooceny własnych możliwości. Ważna była umiejętność współpracy w drużynie, wspólne podejmowanie decyzji. W miłej atmosferze uczniowie mogli sprawdzić swe umiejętności podczas rozwiązywania testu a także podchodząc do odpowiedzi w części ustnej. 
W wyniku zmagań I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach, II miejsce –Szkoła Podstawowa w Nakomiadach, III miejsce –Szkoła Podstawowa w Wilkowie i IV miejsce –Szkoła Podstawowa w Kruszewcu. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za udział. 
Organizatorzy konkursu-pani Marta Lender i pani Kamila Welens –Perekitko dziękują wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali czwartoklasistów do konkursu i gratulują wyników. Mają również szczerą nadzieję na coroczną kontynuację konkursu. 

tekst ze strony www.ketrzyn.warmia.mazury.pl

 
« Wstecz


Dyskusja: "Konkurs matematyczny w języku angielskim „Maths is easy”"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze