III Jesienny Rajd Rowerowy

21.09.2017, 10:12, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

W piękny sobotni poranek 16 września br. grupa miłośników ruchu na świeżym powietrzu wyruszyła na trasę III Jesiennego Rajdu Rowerowego. Celem wycieczki było poznanie walorów najbliższej okolicy, popularyzowanie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracja grupy. Na miejsce zbiórki przy Szkole Podstawowej w Biedaszkach stawili się uczniowie szkoły, rodzice i nauczyciele. Grupa liczyła 18 osób.

 


Po zapoznaniu uczestników z regulaminem rajdu i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa wszyscy ruszyli w trasę: Pudwągi - Św. Lipka- Klewno-Siemki - Pudwągi i Biedaszeki. Podczas rajdu uczestnicy wyprawy mieli okazję poznać zakątki dwóch gmin: Kętrzyn i Reszel. Po drodze mijali Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Świętej Lipce,przydrożne kapliczki i podziwiali piękne krajobrazy. Przewodnikami wycieczki były nauczycielki: p. Barbara Szulich i p.Ksenia Góźdź, które opowiadały ciekawostki związane z poszczególnymi miejscami. Podczas przerw na odpoczynek i posiłek uczestnicy rajdu podzieleni na dwie grupy mieli do wykonania zadania. Zarówno grupa „Pomarańczowych” jak i „Czarnych” doskonale poradziła sobie z przygotowaniem ogniska w kształcie studzienki, zabezpieczeniem chorego z urazem ręki i odśpiewaniem przyśpiewki turystycznej. Kolejnym celem rajdu było odnalezienie miejsca ogniska w lesie, które przygotował Leśniczy Nadleśnictwa Srokowo pan Arkadiusz Petruś. Po odnalezieniu ukrytego skarbu , odebraniu upominków, zjedzeniu kiełbasek i uporządkowaniu miejsca odpoczynku uczestnicy rajdu wrócili na trasę i udali się w drogę powrotną.
Dziękuję za udział w rajdzie wszystkim dzieciom i rodzicom. Serdeczne podziękowania kieruję również do pana Arkadiusza za lekcję przyrody i ognisko.

Do zobaczenia za rok!!!
Barbara Szulich

 


 

 
« Wstecz


Dyskusja: "III Jesienny Rajd Rowerowy"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze