III Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej

16.11.2016, 14:04, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

„Tobie, Polsko”


10 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej w Biedaszkach odbył się III Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej ,,Tobie, Polsko”. Wszyscy uczestnicy festiwalu mieli okazję radośnie czcić 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


 

Wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych było okazją, aby pokazać, że „Patriotyzm to nie jest starodawne pojęcie, które należy odłożyć do muzealnej gabloty. Patriotyzm to życiodajna siła pulsująca w głębi szlachetnych serc”.
W festiwalowych zmaganiach wzięli udział uczniowie gminnych szkół podstawowych. Wystąpienia młodych artystów oceniało jury w składzie: Wójt Gminy Kętrzyn pan Paweł Bobrowski, Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn pani Anna Abramowicz, przedstawiciel Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie pani kapitan Justyna Szubstarska, przedstawiciel Centrum Szkolenia Straży Granicznej pan pułkownik Andrzej Skóra, pracownik Biblioteki Publicznej w Kętrzynie pani Bożena Musielak. Serdecznie dziękujemy członkom jury za to, że zechcieli zaszczycić nas swoją obecnością.


Laureaci festiwalu:

W kategorii solista klasa IV:
I miejsce zajęła Kornelia Zapałowska SP Biedaszki
II miejsce zajęła Julia Pryszczepko SP Kruszewiec
III miejsce zajęła Roksana Warnińska SP Wilkowo

W kategorii solista klasa V:
I miejsce zajął Damian Wicha SP Nakomiady
II miejsce zajęła Alicja Kasprzak SP Wilkowo
III miejsce zajęła Kinga Roicka SP Biedaszki
IV miejsce zajęła Ola Kobylińska SP Kruszewiec

W kategorii solista klasa VI
I miejsce zajęła Daria Książek SP Wilkowo
II miejsce zajęła Joanna Gradowicz SP Kruszewiec
III miejsce zajął Jakub Bruś SP Nakomiady
III miejsce zajęła Daria Jakubowicz SP Biedaszki

W kategorii zespół
I miejsce SP Biedaszki (Daria Jakubowicz, Kinga Roicka, Kornelia Zapałowska, Alicja Boczulak)
II miejsce SP Nakomiady (Damian Wicha, Jakub Bruś, Wioleta Jachimczyk, Maciej Staszewski)
III miejsce SP Wilkowo (Maja Wiktorek, Maja Marcinkowska, Kornelia Sieklucka, Zofia Kuczyńska)
IV miejsce SP Kruszewiec (Julia Pryszczepko, Ola Kobylińska, Joanna Gradowicz, Olaf Szymanowski)


W czasie obrad jury zebrani mieli okazję do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich piosenek. Obejrzeli też prezentację multimedialną przybliżającą historię Polski – zabory, powstańcze zrywy niepodległościowe, I wojnę światową, odzyskanie niepodległości.
Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Kętrzyn, panu Pawłowi Bobrowskiemu za ufundowanie nagród rzeczowych oraz pamiątkowych upominków.
Dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu – pani Lilli Duczek ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach, pani Dorocie Wiktorek ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie, pani Irenie Jarosik ze Szkoły Podstawowej w Kruszewcu i pani Grażynie Łempickiej ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach.
Spotkanie w formie festiwalu rozbudza zainteresowania śpiewem. Sprawia, że młode pokolenie przywołuje historię naszego narodu, uczy się patriotyzmu. Mamy nadzieję, że uczucia patriotyczne zaowocują w ich postawach, w życiu dorosłym. Laureatom serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że za rok ponownie spotkamy się na Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej. Już dziś przyjmijcie nasze zaproszenie.

Elżbieta Pskowska
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "III Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze