Gwarek - Centrum Aktywnego Wypoczynku

01.10.2014, 17:38, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

W dniach 26.09.2014 r. - 27.09.2014 r. grupa 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach uczestniczyła w integracyjno – profilaktycznym wyjeździe do Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” w Pięknej Górze k. Giżycka.


Na miejscu uczniowie brali udział w zajęciach sportowych i zabawach integracyjnych prowadzonych przez profesjonalnych animatorów kultury:
Team building (Budowanie zespołu) - poprzez różnorodne gry i zabawy uczniowie tworzyli zgrany i dobrze współpracujący zespół. W sposób naturalny podczas wykonywania prostych, a jednocześnie zabawnych konkurencji tworzą się przywódcy grupy, a wszyscy, lub przynajmniej zdecydowana większość uczestników jest zaangażowana do wykonywanej konkurencji.
Park linowy - to doskonałe miejsce nie tylko na integrację, ale również na rozwijanie sprawności fizycznej. Uczniowie pod okiem wykwalifikowanego instruktora pokonywali tor przeszkód zawieszony nad ziemią. Niektórzy pokonali własne lęki i świetnie się bawili, inni bez strachu i problemów przemierzali naziemne przeszkody oczywiście wszyscy z asekuracją.
Intelshow - to show, w którym uczestnicy świetnie się bawili i sprawdzali swoje umiejętności w różnorodnych teleturniejach: „Familiada”, „Jaka to melodia”, „Miliard w rozumie” itp.
Szkoła Komandosów – to świetna zabawa nie tylko dla chłopców. Uczniowie mieli możliwość wcielić się w agentów i pokonać wiele przeszkód. Trzeba było wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również intelektualną.
Survival – uczniowie musieli wykazać się nie lada odwagą, ale i wiedzą. Uczyli się jak przetrwać w ekstremalnych warunkach: zbudować szałas, rozpalić ognisko, upiec chleb.
Wszystkie zajęcia odbywały się pod okiem animatorów i opiekunek Pań: Elżbiety Pskowskiej, Doroty Rozbickiej i Kseni Góźdź.
Dodatkowo w trakcie wyjazdu, podczas zajęć w grupach, zrealizowane zostały wybrane treści z programu profilaktycznego „Spójrz inaczej”.
Pogoda i humory dopisywały. Takie wyjazdy są doskonałą okazją do integracji i dobrej zabawy.

 

Ksenia Góźdź

 
« Wstecz


Dyskusja: "Gwarek - Centrum Aktywnego Wypoczynku"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze