Gminny Konkurs Ortograficzny klas III

24.05.2018, 12:47, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

Dnia 23 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedaszkach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas III. Wzięło w nim udział 11 uczniów z czterech szkół podstawowych Gminy Kętrzyn: Kruszewca, Nakomiad, Wilkowa i Biedaszek.


Celem konkursu było wyrabianie czujności ortograficznej oraz doskonalenie umiejętności stosowania zasad ortograficznych. Konkurs przygotowała i prowadziła pani Ksenia Góźdź.
Uczestnicy mieli za zadanie napisać dyktando z różnorodnymi trudnościami ortograficznymi. „Jurek wypożyczył atlasy o miastach, górach, rzekach i zwierzętach...” - z takimi oto wyrazami zmagali się szkolni „mistrzowie ortografii”. Zadanie było trudne, ale uczestnicy doskonale sobie poradzili. Po sprawdzeniu dyktand, komisja wyłoniła trzech laureatów. Najmniej błędów popełnili: Lena Paździor uczennica klasy III z Biedaszek, Krzysztof Wójtowicz ze szkoły w Kruszewcu oraz Sebastiam Książek uczeń z Wilkowa. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy Laureata, pozostali uczestnicy – dyplomy za udział i nagrody pocieszenia.
Gratulujemy !!!
Dziękujemy wychowawczyniom klas trzecich za przygotowanie uczniów do konkursu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli zmagać się z zawiłościami ortograficznymi języka polskiego.

Ksenia Góźdź
 

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Gminny Konkurs Ortograficzny klas III"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze