Gminny Konkurs Ortograficzny klas III

29.05.2017, 09:38, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

Dnia 24 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Biedaszkach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas III. Wzięło w nim udział 12 uczniów z czterech szkół Gminy Kętrzyn: Kruszewca, Nakomiad, Wilkowa i Biedaszek. Celem konkursu było wyrabianie czujności ortograficznej oraz doskonalenie umiejętności stosowania zasad ortograficznych. Gościem, a jednocześnie jednym z jurorów była pani Anna Abramowicz Inspektor Oświaty w Gminie Ketrzyn.


Uczestnicy mieli za zadanie napisać dyktando z różnorodnymi trudnościami ortograficznymi. „Czytam również książki podróżnicze, w których na bohaterów czyhają przerażające, a niekiedy zabawne przygody...” - z takimi oto wyrazami zmagali się laureaci szkolnych eliminacji. Zadanie było trudne, ale uczestnicy doskonale sobie poradzili. Po sprawdzeniu dyktand, komisja wyłoniła trzech laureatów. Najmniej błędów popełniła Oliwia Soliwoda uczennica klasy III „a” z Biedaszek, tuż za nią uklasowała się Wiktoria Mazurek z Nakomiad, a o jeden błąd więcej popełnił Paweł Wysocki z klasy III „b” z Biedaszek. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy Laureata, pozostali uczestnicy – dyplomy za udział i nagrody pocieszenia.
Gratulujemy !!!
Dziękujemy paniom: E. Bielińskiej, K. Nawrockiej, I. Jarosik, B. Szulich i K. Góźdź za przygotowanie uczniów do konkursu. 
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli zmagać się z zawiłościami ortograficznymi języka polskiego.
 

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Gminny Konkurs Ortograficzny klas III"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze