Gminny Konkurs Ekologiczny

07.12.2016, 13:57, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z zagrożeń środowiska spowodowanych niewłaściwą gospodarką odpadami. Pragniemy podnosić świadomość ekologiczną oraz kształtować wśród dzieci trwałe nawyki przyczyniające się do dbałości o stan środowiska naturalnego. Dlatego też zorganizowaliśmy  Gminny Konkurs Ekologiczny „Dobre rady na odpady”.


Wzięły w nim udział cztery zespoły składające się z uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych Gminy Kętrzyn. Honorowym gościem, a jednocześnie przewodniczącą jury, była Inspektor Oświaty pani Anna Abramowicz, której serdecznie dziękujemy za przybycie.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym - uczestnicy mieli wykonać w swoich szkołach maskotkę z surowców wtórnych oraz materiałów ekologicznych i przywieźć ją ze sobą do Biedaszek. Kolejnym zadaniem był test wiedzy dotyczący szeroko rozumianej gospodarki odpadami. Dzieci wykazały się dużą znajomością tematu oraz pomysłowością i talentem plastycznym. Za pracę plastyczną wszystkie szkoły otrzymały po 5 punktów, a zwycięzcy zostali wyłonieni podczas testu wiedzy.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze SP w Biedaszkach w składzie: Alicja Boczulak kl. IV, Darek Dobrzyński kl. V, Filip Kiewlak kl. VI. Drugie miejsce przypadło w udziale uczniom z Nakomiad, trzecie zajął zespół z Kruszewca, a czwarte SP Wilkowo. Wszystkie dzieci wyjechały z nagrodami, które ufundował Kętrzyński Związek Międzygminny „Barcja”. Fundatorowi nagród składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy również nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu.
Mamy nadzieję, że było to udane przedsięwzięcie, które pozwoliło zwrócić uwagę na potrzebę racjonalnego gospodarowania odpadami dla polepszenia kondycji naszego środowiska.

Ksenia Góźd

 
« Wstecz


Dyskusja: "Gminny Konkurs Ekologiczny"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze