Dzień Nowych Technologii w Edukacji

25.03.2018, 18:03, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

21 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Biedaszkach został zorganizowany „Dzień Nowych Technologii w Edukacji”. Akcja, której celem była promocja edukacji cyfrowej, odbyła się z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Tego dnia najmłodsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach „Mały informatyk”, które miały charakter stacji zadaniowych: zabawy
z wykorzystaniem podłogi interaktywnej, zabawy z robotem PHOTON, praca
z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, zajęcia muzyczne: nagrywanie piosenek przez mikrofon, karaoke z wykorzystaniem rzutnika multimedialnego. Starsi uczniowie brali udział w lekcjach, które były prowadzone z wykorzystaniem monitorów interaktywnych i rzutników multimedialnych, m. in.: „Sztuka starożytnego Rzymu i Grecji" - lekcja plastyki w klasie IV, „Wycieczka po Londynie” – lekcja j. angielskiego w klasie V, „Zasady ruchu na skrzyżowaniach” – interaktywna lekcja techniki w klasie IV, „Mistrz ortografii” – lekcja j. polskiego w klasie V, „Poznajemy Wielką Brytanię” – lekcja j. angielskiego w klasie VII, „Twórca i jego czasy – Henryk Sienkiewicz” – lekcja j. polskiego w klasie VII. Ponadto odbyły się zajęcia „Przyszłość należy do robotów”. Uczniowie zaprezentowali roboty mbot Ranger, przedstawili program do zdalnego sterowania robotem. Uczestnicy zajęć mieli możliwość poznania środowiska mBlock i stworzenia prostego programu do zdalnego sterowania robotem. Nastąpiła również prezentacja robota-drona Airblock – pokaz jego możliwości i zademonstrowanie konstrukcji modułowej.
Po lekcjach prowadzona była „E-świetlica”, w ramach której uczniowie brali udział w grach i zabawach interaktywnych, grach online, a także oglądali filmy.
Zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii nie są dla uczniów zaskoczeniem, ponieważ w codziennej pracy wykorzystywane są nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne. Cieszymy się jednak, że mieliśmy okazję do pełnego zaprezentowania możliwości, jakie daje edukacja cyfrowa.

Elżbieta Pskowska


 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Dzień Nowych Technologii w Edukacji"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze