Dzień Książki i Praw Autorskich

27.04.2018, 09:35, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

25 kwietnia uczniowie klasy III ze SP w Biedaszkach uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez MBP w Kętrzynie. Dzieci miały możliwość wysłuchania i obejrzenia prezentacji z bajkami i legendami napisanymi przez podopiecznych Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Dorosłych Niepełnosprawnych Umysłowo i Ich Rodzin „STO”, a zarazem uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie.

 


Czytanie to piękna rzecz, ale by ktoś mógł czytać, ktoś musi to stworzyć. Stowarzyszenie zaprezentowało 3 płyty i 2 książki, które zostały napisane i zilustrowane przez uczestników zajęć, a pani Monika Szymańska przygotowała prezentację promującą twórczość podopiecznych, m.in. czytano bajki z wydanej książki pt. „Dawno, dawno temu w Kętrzynie. Bajki i legendy o naszym mieście”. Na zakończenie twórcy bajek i legend oraz pięknych ilustracji otrzymali nagrody i gromkie brawa od uczestników spotkania.
Dziękujemy bardzo za umożliwienie uczestniczenia w imprezie czytelniczej z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich oraz za prezent w postaci płyt z twórczością podopiecznych Stowarzyszenia. Wójtowi dziękujemy za udostępnienie autobusu.

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Dzień Książki i Praw Autorskich"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze