Bezpiecznie na drodze

03.12.2015, 11:52, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

25 listopada 2015 r. Szkołę Podstawową w Biedaszkach odwiedzili funkcjonariusze policji z ruchu drogowego w Kętrzynie: aspirant Mateusz Potyra, młodszy aspirant Roman Mokijewski, a także starszy aspirant Monika Danielak w towarzystwie właściciela firmy ,,Usługi Finansowe POL-BEST” pana Mariusza Polakowa.

 


Podczas spotkania z dziećmi goście zadawali pytania związane z bezpieczeństwem na drodze.Nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad. Wiedzieli, którą stroną porusza się pieszy w obszarze niezabudowanym i jak powinien być ubrany po zapadnięciu zmroku. Podzielili się wiedzą dotyczącą zasad bezpiecznego podróżowania autobusami i samochodem osobowym. Zademonstrowali prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię w miejscu wyznaczonym i przy włączonej sygnalizacji świetlnej.
W nagrodę wszyscy biorący udział w spotkaniu zostali obdarowani przez sponsora pana Mariusza Polakowa kamizelkami odblaskowymi, które na pewno przydadzą się dzieciom poruszającym się po drogach podczas jesienno-zimowych szarug, ale również w czasie rajdów pieszych i wycieczek szkolnych.

 

Lucyna Gabryszak

 
« Wstecz


Dyskusja: "Bezpiecznie na drodze"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze