Aktywnie w Gwarku

10.06.2015, 13:00, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

8 i 9 czerwca 2015 r. uczniowie klasy V ze Szkoły Podstawowej w Biedaszkach byli na zielonej szkole w ośrodku „Gwarek” w Pięknej Górze.
Wyjazd integracyjny pozwolił im na odkrycie swojego potencjału, udoskonalił umiejętność rozwiązywania konfliktów, umiejętność współpracy oraz pozwolił na odnalezienie swojego miejsca w grupie. 


Pobyt uczniowie rozpoczęli od udziału w zajęciach Team Building. Doskonalili umiejętność współpracy, bo tylko wspólny wysiłek i współdziałanie mogło zapewnić wygraną jednej z drużyn. Następnie zmagali się w konkurencji Młodzi spryciarze. Tutaj musieli rozruszać szare komórki, aby rozszyfrować hasło, wykonać musującą kulę czy zawiesić na zapałce widelec i łyżkę. Kolejnym zadaniem było zbudowanie mostu. Młodzi Architekci i Konstruktorzy wykonali naprawdę solidną konstrukcję, po której bez obawy przeszli zarówno animatorzy zabaw, jak i nauczyciele. Pierwszy dzień zakończył się wspólną zabawą przy ognisku, pieczeniem kiełbasek 
i śpiewaniem ogniskowych piosenek. Kolejnego dnia pobytu w „Gwarku” uczniowie poznali tajniki Mini golfa, niekwestionowanymi mistrzami rozgrywek zostali Wiktoria i Krzysztof. Następnie wszyscy brali udział w tajemniczo brzmiącym INO. Tę konkurencję wygrała grupa chłopców: Bartosz, Marek, Igor, Konrad i Igor. Dziękujemy animatorom, którzy potrafią zarazić uczestników wyjazdu swoim zapałem, uczą przez zabawę i pokazują, że zabawa z wykorzystaniem przysłowiowego „kija i sznurka” może być fascynująca i pełna wrażeń.
Dziękujemy również panu Pawłowi Bobrowskiemu Wójtowi Gminy Kętrzyn za udostępnienie autobusu.


Elżbieta Pskowska 

 
« Wstecz


Dyskusja: "Aktywnie w Gwarku"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze