ŚWIĘTUJEMY Z NASZYM PATRONEM JANUSZEM KORCZAKIEM

14.12.2017, 10:04, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

11 grudnia 2017 r w Szkole Podstawowej w Biedaszkach odbył się uroczysty apel z okazji Święta Szkoły i Patrona Janusza Korczaka, podczas którego gościliśmy panią Inspektor Oświaty Annę Abramowicz. Apel zainaugurowany został odśpiewaniem hymnu szkolnego oraz złożeniem kwiatów pod popiersiem patrona przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.


Ważnym momentem obchodów Dnia Patrona było wystąpienie pani dyrektor Jolanty Czarneckiej, która zaprezentowała sztandar szkoły i opowiedziała o znaczeniu symboli, które się na nim znajdują. Uczniowie klas IV-VII pod kierunkiem p.B.Szulich zaprezentowali wiersze, piosenki i krótkie przedstawienie pt: „Rozmowa z dziadkiem”, mówiące o wybitnym człowieku, który zasługuje na szacunek i pamięć, który zawsze był pomocny innym i dla nich poświęcił swoje życie. Program artystyczny wzbogacony został o utwór „O Januszu Korczaku” zaśpiewany przez najmłodszych uczniów naszej szkoły – dzieci z grupy przedszkolnej i zerówki.
Po części artystycznej pani dyrektor wręczyła nagrody uczestnikom konkursów. Najpiękniejsze prace konkursowe o naszym patronie wpłynęły od przedszkolaków oraz klas II i III.
Dziękuję wszystkim nauczycielom za sprawne przeprowadzenie konkursów dotyczących naszego patrona Janusza Korczaka.

Barbara Szulich

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "ŚWIĘTUJEMY Z NASZYM PATRONEM JANUSZEM KORCZAKIEM"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze