70 - lecie naszej szkoły

02.11.2015, 18:37, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

„Lata szkolne są górami, z których rzeka życia bierze swój początek, rozpęd i kierunek. Któż śmie je lekceważyć ?”- cytując patrona szkoły Janusza Korczaka otworzyła uroczystość 70-lecia Szkoły Podstawowej w Biedaszkach dyrektor Jolanta Czarnecka.

 


Gorąco powitała wszystkich zebranych, a szczególnie honorowych gości: Wójta Gminy Kętrzyn Pawła Bobrowskiego z Małżonką, Proboszcza Parafii św. Jacka Kanonika Andrzeja Orłowskiego, Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn Annę Abramowicz, radne Gminy Kętrzyn: Teresę Juchniewicz (jednocześnie absolwentkę i emerytowaną nauczycielkę), Renatę Olechnowicz (również absolwentkę) i Beatę Bohdanowicz, funkcjonariuszy Powiatowej Komendy Policji w Kętrzynie Roberta Żylkowskiego i Artura Żejmo, Prezesa Zarządu Kętrzyńskiego Oddziału PTTK Ryszarda Małkowskiego, panią Ewę Łonyszyn z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej, dyrektorów szkół gminnych, sołtysów, Przewodniczącą Rady Rodziców Wioletę Łazarczyk, byłych dyrektorów i nauczycieli Szanownej Jubilatki. Za wszystkie ciepłe życzenia, gratulacje, wyrazy uznania oraz prezenty, które zostały złożone przez naszych Drogich Gości cała społeczność szkolna serdecznie dziękuje!!!
Wielką niespodziankę sprawił nam Prezes Ryszard Małkowski wręczając szkole Medal Pamiątkowy „Za zasługi dla PTTK Regionu Kętrzyńskiego”. Z wielkim zainteresowaniem zebrani obejrzeli prezentację multimedialną o historii szkoły. Głośne okrzyki zaskoczenia i radości witały kolejne slajdy z archiwalnymi zdjęciami przedstawiającymi nauczycieli, uczniów oraz stary budynek szkoły. Miłym akcentem uroczystości były występy wokalne absolwentek szkoły: Karoliny Zajk, Karoliny Łojko i Pauliny Garbacik. Nasi najmłodsi uczniowie pod kierunkiem p. Barbary Szulich przedstawili ognistego krakowiaka, a przysłowiową kropką nad „i” był uroczysty polonez, do którego oprócz absolwentów i nauczycieli włączyli się zaproszeni goście. Część nieoficjalna to spotkania, wspomnienia i rozmowy do późnych godzin nocnych przy stołach po staropolsku zastawionych potrawami własnoręcznie przygotowanymi przez pracowników szkoły.
Dziękujemy wszystkim miłym gościom, którzy w przedświątecznej krzątaninie znaleźli czas, aby uczcić z nami 70-te Urodziny Szkoły Podstawowej w Biedaszkach! Zapraszamy na szkolną stronę internetową www.spbiedaszki.webity.pl oraz profil szkoły na Facebooku, gdzie są zamieszczone liczne fotografie z jubileuszowej imprezy.


Jolanta Czarnecka

 

 
« Wstecz


Dyskusja: "70 - lecie naszej szkoły"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze