70 lat książki o Pippi Langstrumpf

09.12.2015, 13:55, Dorota Rozbicka, Piotr Kacprzycki

 

Nie ma chyba na świecie dzieci i dorosłych, którzy nie znaliby i nie lubili książek Astrid Lindgren. Z wypiekami na policzkach czytamy o przygodach „Pippi Pończoszanki”, „Ronji córki Zbójnika” czy „Dzieci z Bullerbyn”.


Wiemy, że Pippi nie jest zwykłym dzieckiem, jest obdarzona wielką, wprost nieograniczoną wyobraźnią, odwagą, determinacją, ale też ogromnym poczuciem sprawiedliwości i wrażliwym sercem.
W bieżącym roku mija 70 lat od wydania książki Astrid Lindgren „Pippi Langstrumpf”. Z tej okazji uczniowie klasy III ze SP w Biedaszkach odwiedzili szkolną bibliotekę. Po przywitaniu dzieci odbyło się głośne czytanie fragmentów książki, pt. „Pippi Pończoszanka”. Następnie uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące znajomości wyglądu Pippi oraz wykonali portret bohaterki książki ucząc się wesołej rymowanki Pippi. Poznali także państwa, które odwiedzała Pippi w swoich przygodach wykonując zadanie przy pomocy mapy świata. Oczywiście nie zabrakło zabaw ruchowych. Każda pochodziła z innej strony świata: szkocka, malezyjska, angielska i filipińska. Na zakończenie dnia z Pippi dzieci obejrzały film, pt. „Pippi i kapitan Ephroim”, odtańczyły taniec piratów i wypożyczyły książki, pt. „Pippi Pończoszanka”, do których dołączone były kolorowe zakładki. Zabawa była wspaniała.
 

 
« Wstecz


Dyskusja: "70 lat książki o Pippi Langstrumpf"
Data: Nazwa: Komentarz:
- Nie ma żadnych komentarzy -
Dodaj komentarz | Wyświetlić wszystkie komentarze